Jasmína - péče o tělo a duši
Alešova 152/7 | 400 01 Ústí nad Labem | +420 602 444 665 | jasmina.iv@seznam.cz

Dárkové poukázky pro Vaše milé, příbuzné a známe si můžete zakoupit už ted u mě ve studiu, nebo nově i přes e-mail. Přejete-li si, pomůžu Vám vybrat ideální masáž, ošetření nebo terapii pro obdarované. Za každou 3 zakoupenou poukázku dostanete 10% slevu. Pište, volejte na 602 444 665, jasmina.iv@seznam.czZajímavosti

Božská masáž chodidel
Indická masáž hlavy
Tantrické léčivé masáže
Doteková lázeň
Je čas lávových kamenů

​Hledáš příjemný zážitek? Bolí tě svaly a klouby? Potřebuješ vypnout?

číst dále »
Dynamická meditace

patří mezi velmi účinné metody k uvolnění potlačovaných energií a citů. číst dále »


Dny otevřených dveří
Péče o tělo a duši
Jasmína
Iveta Jasmína Smith

Shiatsu terapie Shiatsu terapie


Bylo vytvořeno v Japonsku, v překladu z japonštiny znamená tlak prsty. Prsty a také dlaně jsou nejdůležitějšími nástroji celé procedury, podle potřeby se však používá i tlaku kolen, loktů, nebo chodidel. Je založeno na znalostech základů tradiční čínské medicíny, 12 meridiánech (energetické dráhy těla) akupunkturních bodech. Využívá se zde i diagnostiky obličeje a jazyka.

Průběh shiatsu masáže

Na začátku je prostor jen pro Vás, kdy máte možnost říct, s čím přicházíte, co právě teď řešíte. Máte na sobě volné a pohodlné oblečení, které doporučuji si vždy vzít sebou a ležíte na měkkém futonu. Pak se naladím na Váš energetický systém, abych mohla vybrat 2 meridiány Vašeho těla, které to nejvíce potřebují. Udělám diagnostiku hara nebo zad dle potíží s kterými přicházíte.

Většinou vybírám jeden meridián nejvíce kyo (prázdný) a druhý nejvíce jitsu (plný), aby se tělo zharmonizovalo a začalo regenerovat. Pokud je potřeba, uvolním a protáhnu celé Vaše tělo. Poté proběhne vlastní ošetření. Pracuji po celé dráze meridiánu, body které jsou kyo doplním a body kde energie stagnuje nebo je plno, rozvolním tak, aby Vaše energie mohla volně proudit dál. Vše probíhá v bezpečném prostoru, na základě vzájemné důvěry a respektu. Výsledek ošetření je také závislý na momentálních možnostech klienta uvolnit se a schopnosti těla přijímat léčivé impulsy.

Shiatsu trvá většinou 1 - 1,5 hodiny. Po ošetření doporučuji, více pít, odpočívat a pokud možno neplánovat si žádné náročné aktivity.

Kdy přijít na Shiatsu?

Doporučuji kdykoliv se necítíte dobře, jste pod dlouhodobým stresem, máte lehké stavy úzkosti nebo deprese (při vážnějších stavech je nutná spolupráce s doktorem), nedaří se Vám usnout, často se budíte, bolesti zad, jste zatuhlí, neumíte odpočívat, vrací se Vám bolesti hlavy, máte stěhovavé bolesti po těle, PMS, bolestivá menstruace, ale i jako prevence na vyladění organismu, před porodem i během těhotenství (od ukončeného 3 měsíce) povzbudí a zharmonizuje nejen nastávající maminku ale i děťátko v bříšku.

Účinek shiatsu masáže

Shiatsu působí pozitivně na celé fyzické a emocionální tělo. Klienti se cítí lépe, jsou uvolnění, můžete mít pocit, že jste nabytí energií, vyladění. Při pravidelných ošetření, většinou pomůže od potíží, s kterými klient přišel.

Kdy není vhodná shiatsu masáž

Masáže shiatsu není vhodné provádět:

  • při akutních horečnatých onemocnění
  • při akutním zhoršení a dekompenzace chronických onemocnění (např. vysoký tlak či cukrovka)
  • těsně po operacích
  • při nádorových onemocnění
  • trpíte-li epilepsii
  • při osteoporose
  • v prvním trimestru těhotenství

Jsem tady pro Vás
Jasmína